You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

Tedaviler

Sizin sağlığınız için
buradayız

Flor Uygulaması

Flor, dişlerin yapısını kuvvetlendiren ve çürük oluşumunu önleyen bir elementtir. Dişler ilk sürdüklerinde, diş minesi tam olgunlaşmadığından, dişler çürümeye daha elverişlidir.

Amputasyon

Amputasyon, süt dişlerindeki çürüklerin çok ilerlediği durumlarda uygulanan tedavidir. Dişin canlı kalması ve fonksiyonuna devam edebilmesi için, çürükten etkilenen doku ve sinir uzaklaştırılır. Amputasyon işlemi yapıldıktan sonra dişe dolgu yapılır.

Yer Tutucu Uygulaması

Yer tutucu, erken kaybedilen süt dişlerinin yerine yandaki dişlerin kaymasını engellemek ve kalıcı dişin yerini korumak için uygulanan apareylerdir. Diş çapraşıklıklarını engellemeyi amaçlar.

Fissür Örtücü Uygulaması

Fissür örtücü, azı dişlerinde çiğneme yüzeylerine uygulanan koruyucu maddelerdir. Çiğneme yüzeyindeki girintilerin akışkan dolgu maddesiyle doldurulması, fissür örtücü uygulaması olarak adlandırılır. Fissür örtücülerin ömrü yaklaşık birkaç senedir.

Süt Dişi Çekimi

Süt dişlerinin sürmesi, yaklaşık bebek 6 aylıkken başlayıp 3 yaş civarında tamamlanır. 6 yaşından itibaren ise düşerek yerini daimi dişlere bırakır.

Bizimle iletişime geçin

Randevu alın ve
kliniğimizi ziyaret edin

  • Dent Design Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
  • Merkez Mh. Halaskargazi Cd. Aykaç Plaza
  • No: 119 Kat: 4 Daire: 7
  • Email:info@dentdesign.com.tr
  • Çağrı Merkezi:212 703 20 46